Najczęstszym argumentem, który słyszę na poparcie tego, że imigranci (tzw. Nowi Europejczycy) wywarli negatywny wpływ na społeczeństwo zachodnie jest to, że ktoś ma na Zachodzie znajomą lub znajomego, którzy twierdzą, że nie czują się już bezpiecznie i boją się wychodzić z domu. Dziesiątki razy słyszałem ten argument i za każdym razem rozmowa przebiega podobnie: – Czy coś się stało, że się boi? Ktoś ją napadł? Groził?– No nie, ale dużo tam chodzi migrantów w okolicy.–


Jak już pisałem, czekam z ciekawością na szerszą publikację na najcięższe tematy, niemniej tytułem polemiki do ostatniego i przedostatniego Pana…